«
»

Ledová doba přichází

Dva nejblbější bláboly o radaru

10. 7. 2008 | Komentáře (12)

Dlouho jsem se tímhle rajským plodem okurkové sezóny relativně nezaujatě bavil, ale některé argumenty odpůrců radaru mi v posledních dnech nadzvedly mandle.

1/ Březen 1939, srpen 1968 a radar jsou prý srovnatelná narušení české nezávislosti

“Myslím si ale, že máme své zkušenosti a hodně rychle zapomínáme. Je jedno, jestli tady jsou Rusové, Němci nebo kdokoli jiný,” tvrdí Hurych.

zpravy.idnes.cz

Dej si facku, Hurychu. A pak si projdi přehlednou tabulku:

  nacistická invaze invaze pěti armád americká radarová základna běžné cvičení NATO
počet obětí statisíce stovky žádná žádná
zahraniční armádu na území Česka přivedla demokraticky zvolená vláda ne ne ano ano
událost pomohla utužit totalitní režim na českém území ano ano ne ne
přínos k obraně západního světa před nebezpečnými státy ha ha žádný mírný až zásadní, uvidíme mírný
dopad na politiku a prostředí v Česku ehm zvrácení relativně příznivého demokratizujího vývoje identifikace se Západem identifikace se Západem

2/ Když radar nepostavíme, budeme mít klid

Prstem v mapě ukáže ten emerickej krám
A všichni ti sebevrazi zamířejí k nám
I kdyby nám zaplatili tak se mi to hnusí
Rakety k nám namíří Číňani i Rusi
Zapomenou rychle, že jsme byli kdysi bratři
Když se něco strhne, tak nám dají, co nám patří

zpravy.idnes.cz

Popořadě:

Všichni sebevrazi zamířej k námk nám už zamířili v březnu 2004 a červenci 2005. Asi jste si už všimli, že nejsem patetický eurofil, ale zrovna před těmi třemi lety jsem ten pitomý den měl víc dobrých přátel v Londýně než v Praze nebo třeba Horní Cerekvi. A měl jsem hodně staženou prdel, když jsem čekal na jejich zprávy.

Patříme do západní Evropy: politicky, ekonomicky, kulturně, fyzicky. Příštího Attu nebude zajímat, kde má kdo radar: zajímá ho, kde mají kostely a zároveň nejhůř chráněný letový provoz. Překvápko.

Rakety k nám namíří Číňani i Rusi — to visí ve vzduchu od našeho vstupu do NATO. Jak se vlastně taková raketa míří? Není ono to tak, že se prostě vystřelí nahoru, a pak už se o nasměrování postarají počítače? Že by Rusové jen tak blufovali a strašili prosťáčky? Ti Rusové? Tomu nevěřím :)

Zapomenou rychle, že jsme kdysi byli bratři — WTF? U Rusů (Lybijců, Syřanů…) bych ten bratrský vztah dík vytříbenému smyslu pro sarkazmus pochopil, ale co ti Číňani? Zaspal jsem něco?

Když se něco strhne, tak nám dají, co nám patří — co nám, u ďasa, patří za radar? Pokud by do mě zezadu někdo naboural a pak mi ještě šel rozbít hubu za to, že mám v autě zpětné zrcátko, byl by to dobrý případ pro psychiatra. Autor písničky a podstatná část odpůrců radaru ale agresi kvůli prosté přítomnosti obranných prostředků považují když ne za legitimní, tak aspoň za pochopitelnou. Tohle mě zaráží nejvíc: buď na nás Írán nechce zaútočit, pak ho k tomu těžko bude motivovat náš systém protiraketové obrany, anebo tam něco kujou, pak ale ten radar snad postavme. Opačná »logika« — nebraňme se, nemáme nepřátele, zato když budeme obranyschopní, nepřátele mít budeme — víc než na co jiného poukazuje na fakt, že hodně lidí se ještě nevyrovnalo s tím, že Česko patří do bohatého západního světa myšlenkově vycházejícího z křesťanství a samotný tenhle fakt vadí dost velkému množství blbečků, kteří jsou mu kvůli tomu schopni ublížit, radar neradar.

V komentářích bacha

Nemám tak vyhraněný názor, jak by se mohlo zdát, navíc jsem se třeba dopustil věcných chyb, tak klidně opravujte. Ale pozor, první zmínka o spiknutí v pozadí 11. září vyhrává zablokování IP adresy. Dvacet minut před napsáním komentáře.

Komentáře (12)


«
»