«
»

Média

Lomo Fisheye: křáp, sice zábavný, ale pořád křáp

2. 3. 2008 | Komentáře (5)

Objednal jsem si z rakouského obchodu Lomography.com filmový kompakt s desetimilimetrovým (tedy extrémně širokým) objektivem, Lomo Fisheye, vyfotil jeden film a zjistil zas něco o tom, jak naivní chlapec jsem.

Že má fotoaparát pevně stanovený čas a clonu, to jsem věděl dopředu, takže mě potemnělost zhruba třetiny fotografií nezaskočila. Jako problém se ale ukázal objektiv, který obrazovou kvalitu vcelku solidního filmu Kodak GC 400 degradoval zhruba do rozlišení odpovídajícího 1-2 megapixelům. A to přesto, že jsem zvyklý na bazarové a jinak brakové foťáky za daleko menší peníze fotit velice jemné (neříkám bůhvíjak kvalitní) obrázky.

Určitě Fisheye nezahodím, bude se hodit v létě na klučičí výpravy; je lehký a blbuvzdorný. Pokud bych ale znovu měl kupovat levný nástroj pro fotografování s minimální ohniskovou vzdáleností, šel bych asi do některé bazarové zrcadlovky Zenit (300 Kč) a objektivu-kukátka Doorspy (10 euro). Kvalita obrazu by paradoxně ještě nižší, ale celé by to vyšlo na polovinu a měl bych veškerou svobodu nad kompozicí i expozicí nabízenou zrcadlovkami.

Ukázky

vlněna: another factory to be destroyed soonthe psychedelic side effects of stella artoistwin towers under constructionshiny new district for shiny new workers

Komentáře (5)


«
»